03.10.2021

ŁDF 2021 - Z Polski.Selekcja

Wystawa Z Polski. Selekcja prezentuje i wyróżnia polski design, i jest wyborem dokonanym przez Organizatorów Łódź Design Festival tegorocznej 15-tej edycji. Wielu producentów i projektantów, których obiekty obecne są na tejże wystawie w Centrum Festiwalowym, jest laureatami konkursu must have 2021. My także w maju otrzymaliśmy tę prestiżową nagrodę za kredens Blokki. Bozzetti miało zaszczyt brać udział w tym wydarzeniu, i tym razem pokazało fragment kolekcji lamp Kalky.

 

Istotą naszego projektu jest opracowany przez nas proces obróbki materiału – bezbarwnej kalki technicznej – zastosowana autorska technologia, polegająca na wielokrotnym ręcznym barwieniu i impregnacji tego materiału całkowicie zmienia jego charakterystykę, pozwalając na jego szycie i nitowanie, co stało się dla nas inspiracją do konstruowania z jej użyciem różnorodnych struktur przestrzennych. Proces barwienia sprawia, że uzyskany efekt jest zawsze nie- powtarzalny, paleta kolorów możliwych do uzyskania ograniczona jest tylko wyobraźnią.

powstała zasada budowania struktury stała się dla nas pretekstem do zaprojektowania kolekcji lamp – tradycyjna forma klosza wykonana w oparciu o strukturę wykonaną z zaprojekto- wanego przez nas materiału dała nowy wymiar znanej już formie, definiując ją na nowo.
Dostępne są dwa wymiary lampy: średnica 45, 60 i planowane 120 cm.

Zaprojektowana forma klosza lampy, przy zastosowanej strukturze o dużym stopniu elastyczności pozwala na odwrócenie klosza i uzyskanie w ten sposób całkowicie odmiennej formy lampy. Odwracalność przebiega w natu- ralnie prosty sposób i wiąże się jedynie z przestawieniem mocowania oprawki źródła światła.

Wystawa została zaprezentowana podczas drugiej, jesiennej odsłony 15 edycji Łódź Design Festival w zabytkowych wnętrzach Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi w dniach 16-19.09.2021.